Najciekawsze miejsca, które musisz zobaczyć

Każdy od czasu do czasu zastanawia się gdzie mógłby pojechać i co nowego zobaczyć. Popularne kierunki takie jak Hiszpania czy Grecja i Włochy gwarantują niesamowite widoki, lecz jeśli interesują Was nie do końca typowe miejsca to przeczytajcie nasze propozycje i zaplanujcie swoją następną podróż pełną przeżyć.


Transylwania - Zamek Draculi

Czy znacie legendę o Drakuli? Bez względu na to czy wierzycie w istnienie pewnych zjawisk czy nie, Transylwania przekona Was do siebie swoimi zamkami, kulturą i jedynymi w swoim rodzaju widokami. 


Piran, Słowenia

W przeszłości Piran należał do Włoch, więc nierzadko można usłyszeć, że architekturą przypomina Wenecję. Położone na wybrzeżu miasto jest pełne zabytkowych budowli, a nawet jaskiń. Jest to jedna z perełek wśród zabytkowych miast w Europie. Żeby nacieszyć się panoramą miasta polecamy zwiedzić mury miejskie, a uwierzcie, że widok jest jak z filmu! Najlepszy okres na zwiedzanie to wrzesień ze względu na malejącą ilość turystów, lecz jeszcze ciepłą pogodę.


Wielka Brytania - Hogwart

Niezależnie od wieku zakładamy, że każdy skorzystałby z okazji aby ujrzeć zamek Hogwartu i zwiedzić nasłynniejsze miejsca z serii Harry’ego Potter’a. Możecie przy okazji przejechać się pociągiem Hogwart Express czy spróbować kremowego piwa!


W Wielkiej Brytanii możecie zwiedzić od razu kompleks Warner Bros. Studios Leavesden i zobaczyć komnaty bohaterów, kostiumy i rekwizyty użyte w filmach. 


Jeśli chcecie zobaczyć zamek Hogwartu to macie 2 opcje. Możecie odwiedzić zamek Alnwick, który pojawił się w pierwszej część serii lub pojechać do Universal Studios w Hollywood w USA oraz nacieszyć się zamkiem i miasteczkiem idealnie odwzorowanym na podstawie serii filmowej.

 

Szkocja - Edynburg

Edynburg jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Możecie poczuć w nim ducha filmów o Harrym Potterze czy starych baśni. Miasto pięknie wygląda jesienią i znajdziecie w nim ogromną ilość nietypowych atrakcji, lecz pamiętajcie, że pogoda może być Wam nieprzychylna.

 

Pomorskie Stonehenge, czyli kamienne kręgi w Odrach

Rezerwat Przyrody Kamienne Kręgi w Odrach to drugie największe skupisko tych tajemniczych obiektów i konstrukcji w Europie. Nie ustalono do końca ich dokładnego pochodzenia czy celu, lecz krąży legenda, że kamienie te nasączone są niesamowicie silną pozytywną energią. Jeśli mieszkacie w Trójmieście lub na obrzeżach to mamy dobrą wiadomość - do rezerwatu możecie dojechać w już ok. 3 godziny. To idealny sposób na spędzenie wolnej niedzieli. 

 

Macie ochotę na długi wypoczynek lub krótki a jednak energetyzujący wyjazd? Odwiedźcie punkt InfoKompas w CH Jantar lub skontaktujcie się z konsultantem, który pomoże Wam w organizacji wymarzonej podróży - https://bit.ly/3umVmkQ