Nawiedzone wakacje dla małych i dużych

Halloween to zwyczaj związany ze strachem, stąd przebrania duchów, dynie wyszczerzone w złowieszczym uśmiechu, wszechobecne pajęczyny, trupie czaszki i nietoperze. Jest to święto, które cieszy się ogromną popularnością. W Polsce nie jest aż tak obchodzone, dlatego warto wyruszyć poza granice kraju i poszukać upiornych wrażeń. 

Kopenhaga i Halloweenowe Ogrody Tivoli

Ogrody Tivoli to park rozrywki zlokalizowany w sercu duńskiej stolicy Co roku jest przepięknie przyozdobiony na różne okazje, w tym również Halloween. Zabierz swoje dziecko na iście upiorne przejażdżki oraz poszukiwanie duchów, potworów i zombie kryjących się w ogrodach. Ten park rozrywki przygotował wiele niesamowitych Halloweenowych niespodzianek czekających na każdym rogu. 

Corinaldo, czyli upiorne włoskie wakacje 

Włochy zawsze kojarzą się z malowniczymi krajobrazami, winem i pozytywną atmosferą. Corinaldo oferuje to wszystko, ale nie ma drugiego miejsca, w którym aż tak poczujesz klimat Halloween. Wszystko za sprawą mieszkańców, którzy wywodzą się z długiej linii wiedźm. Z tego powodu organizowany jest tam coroczny Festiwal Czarownic. Różne pokazy sztuki, koncerty, dekoracje z pochodniami i dyniami przenoszą miasto w magiczny świat fantazji.

Paryż i jego katakumby

Pod ulicami romantycznego Paryża, pełnego życia i kolorów, skrywa się tajemnica zmarłych. Tunele pełne kości i czaszek Paryżan nie tylko mają straszyć, ale przede wszystkim podkreślić unikalny projekt inżynierii dawnych czasów. Katakumby są uważane za symbol Paryża, który porównywalny jest nawet do wieży Eiffla. Halloween jest zdecydowanie jednym z lepszych momentów na zwiedzenie tej przestrzeni. 

Transylwania idealna dla miłośników wampirów

Niedaleko stolicy Rumunii - Bukaresztu, zlokalizowana jest Transylwania, a w niej zamek w Branie, który niegdyś zamieszkiwany był przez Włada Palownika. To właśnie ten brutalny władca był inspiracją dla powieściopisarza Brama Stokera i stworzenia postaci najbardziej znanego wampira w historii - Draculi. Wędrowanie po komnatach tego zamku w okresie Halloweenowym jest zdecydowanie przeżyciem nie tylko dla wampirów, ale również dla pasjonatów architektury.

Festiwal w Dolinie Boyne

Irlandczycy świętują Halloween bardzo hucznie. Puca Festiwal to zdecydowanie jedno z najważniejszych upiornych wydarzeń w Irlandii, głównie ze względu na jego lokalizację. Odbywające się w historycznej irlandzkiej dolinie Boyne uroczystości, prezentują najbardziej mistyczne miejsca Meath i Louth. Nazwa Púca powstała na cześć tajemniczego stworzenia, które może odmienić los każdego, kto go spotka. Przez trzy noce Púca Halloween Festiwal oferuje olśniewające pokazy świetlne, imprezy muzyczne i interaktywne doświadczenia w tych słynnych miejscach. 


Świętujcie z hukiem tegoroczne Halloween i wyruszcie w podróż, aby odkryć upiorny urok wspomnianych przez nas miejsc. Przy organizacji wycieczki zawsze pomoże Wam punkt InfoKompas w CH Jantar. Odwiedzcie ich osobiście, albo skontaktujcie się z konsultantem: https://bit.ly/3umVmkQ