Godziny otwarcia:

PN-PT: 9:00-20:00

SB i ND handlowe: 9:00-18:00

Defibrylator AED – nowy element bezpieczeństwa

Wraz z Nowym Rokiem w Centrum Handlowym Jantar pojawił się defibrylator AED, który jest już dostępny w obiekcie. To kolejny krok w stronę zwiększenia bezpieczeństwa klientów oraz pracowników naszego centrum.

Defibrylator AED służy do ratowania życia w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. Jego skuteczność – przy szybkiej reakcji – sięga nawet blisko 80%. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby mógł z niego skorzystać każdy: obsługa jest intuicyjna, a użytkownik prowadzony jest komunikatami głosowymi w języku polskim oraz czytelnymi oznaczeniami graficznymi, krok po kroku.

Mamy nadzieję, że nigdy nie zajdzie potrzeba jego użycia, jednak w razie nagłego zatrzymania akcji serca defibrylator AED (wraz z szybką pomocą świadków) może realnie uratować życie.

Urządzenie znajduje się w centralnej części komunikacyjnej obiektu, tuż przy sklepie Rossmann – w miejscu, w którym znajdują się oznakowania informujące o lokalizacji pozostałych sklepów. Dzięki czemu defibrylator AED jest łatwo dostępny i widoczny dla wszystkich odwiedzających.