Godziny otwarcia:

PN-PT: 9:00-20:00

SB i ND handlowe: 9:00-18:00

Jak dobrać odpowiedni biustonosz? Sprawdź, co radzą specjaliści

Czy twój biustonosz jest naprawdę wygodny? Nadal większość kobiet w Polsce nosi staniki o błędnie dobranym rozmiarze, które mają zbyt małe miseczki i zbyt duży obwód pod biustem. Piersi przez to wydają się mniejsze i bardziej obwisłe, a z boków tworzą się nieestetyczne wałeczki.

Zadbaj o komfort swoich piersi

Biustonosz w złym rozmiarze nie tylko niewygodnie się nosi. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że nieprawidłowo dobrany stanik może zniekształcać piersi, a nawet zniszczyć zdrowie. Przede wszystkim, jeśli piersi na co dzień są źle podtrzymane, zaczynają być ciężkie i obwisać. Z czasem tracą też na jędrności i wyglądzie. Dodatkowo źle dobrany biustonosz obciąża kręgosłup i ramiona, co może stać się przyczyną dolegliwości bólowych.

Dobór stanika u brafitterki zwykle trwa dość długo. Wszystko zaczyna się od określenia rozmiaru piersi, a następnie klientka mierzy wybrane modele. Trzeba zaznaczyć, że określenie obwodu pod i w biuście to nie wszystko, ponieważ trzeba jeszcze wybrać odpowiedni kształt miski. Fiszbiny powinny odpowiednio otaczać kule piersi, a ich ciężar nie może opierać się na ramiączkach. – radzi Justyna Albecka, właścicielka sklepu Bardotka w CH Jantar Wejherowo, która na co dzień pomaga klientkom w doborze odpowiedniego rozmiaru biustonosza.

Jak możesz sama poznać rozmiar swojego stanika?

Zacznij od zmierzenia obwodu pod biustem. Będziesz potrzebowała to tego miary krawieckiej. Aby dokonać wiarygodnego pomiaru, zdejmij górną część odzieży oraz stanik i stań luźno przed lustrem. Następnie zmierz swój obwód tuż pod piersiami, delikatnie ściskając się miarką – pamiętaj, aby centymetr znajdował się na tym samym poziomie z tyłu i z przodu.

Teraz wystarczy już tylko, abyś poznała wielkość miseczki. Najlepiej zmierzyć ją w miękkim, podnoszącym piersi staniku, w lekko pochylonej pozycji. Taśmę krawiecką należy ułożyć w najszerszym miejscu biustu, dbając o to, aby układała się wszędzie na równej wysokości. Na końcu uzyskane wyniki wystarczy porównać z tabelą rozmiarów biustonoszy.