Godziny otwarcia:

PN-PT: 9:00-20:00

SB i ND handlowe: 9:00-18:00

Jak dobrać oprawki do okularów? Poznaj 3 tipy

Chcesz wyglądać modnie i nowocześnie w swoich okularach korekcyjnych? Poznaj 3 tipy, które pomogą Ci dobrać odpowiednie oprawki do okularów.

1. Kształt twarzy

Dobieraj oprawki zgodnie z kształtem swojej twarzy. Okrągłe oprawki mogą lepiej pasować do osób o twarzy kwadratowej, podczas gdy kwadratowe oprawki mogą ładnie współgrać z twarzami o bardziej zaokrąglonym kształcie.

2. Kolor skóry i włosów

Twój kolor skóry i włosów również może wpływać na to, jak oprawki będą na Tobie wyglądać. Dla blondynek sprawdzają się oprawki w jasnych kolorach: beż i błękit, dla brunetek – czerwień i róż, a dla posiadaczek rudych włosów – granat oraz zieleń.

3. Styl życia i preferencje

Zastanów się, gdzie i do jakich aktywności będziesz używała okularów. Jeśli jesteś aktywna fizycznie to wybierz lekkie oprawki, które będą komfortowe podczas ćwiczeń.
To tylko kilka podstawowych wskazówek.


Specjaliści Optyka OtoOko w CH Jantar chętnie pomogą Ci w doborze odpowiedniego modelu!


Co możesz znaleźć w salonie OtoOko?

Bezpłatne badanie wzroku: Nasz doświadczony zespół specjalistów zapewni Ci pełną diagnozę, dzięki której będziesz cieszyć się klarownym widzeniem.


Aplikacja soczewek kontaktowych: Nasi eksperci pomogą dobrać odpowiednie dla Ciebie soczewki, dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.


Badanie przesiewowe w kierunku jaskry i zaćmy: Dbamy o zdrowie Twoich oczu, dlatego oferujemy badanie przesiewowe, aby wcześniej wykrywać potencjalne problemy i zabezpieczyć Twoje widzenie.

Zadzwoń pod numer 666 695 279 i zarezerwuj swój termin.